26 Eylül 2016 Pazartesi 05:09
DENEME

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, Bursa'da
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yakında hizmete açılacak Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ile İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
İhkib Başkanı Tanrıverdi Tahran'da
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türk firmaların İranlı iş adamlarına Türk ürünlerini tanıtımı İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi ve URGE Projesi Komite Başkanı Nazım Kanpolat ile röportaj İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile röportaj Başkent Tahran'daki Espinas Otelde, Türkiye Ekonomi Bakanlığı'nın desteklediği "İç Giyim ve Yatak Kıyafetleri Sektöründe Türk Markalarının Rekabet Gücünün Arıtılması Projesi" kapsamında Türk ve İranlı iş adamları bir araya geldi.
Yatırım ve Destek Hamlesi Etkisini Göstermeye Başladı
'Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı, Yatırım ve Destek Hamlesi'nin bölge ekonomisine olumlu yansımaya başladığı belirtildi.
Btso, Tekstil Firmalarını Yabancı Müşterilerle Buluşturacak
Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) "Tekstil Sektörünün Uluslararası Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 23 ülkeden 200'e yakın iş adamı yeni iş bağlantıları için Bursa'ya gelecek.
Kaymek'ten Yıl Sonu Sergisi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'na (KAYMEK) katılanların ürettiği eserler, 20 Eylül'de açılacak yıl sonu sergisiyle beğeniye sunulacak.
Kimya İhracatı Ağustosta Arttı
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, ağustos ayında kimya ihracatı geçen yılın aynı ayına göre miktarda yüzde 0,51 artış ile 1 milyon 299 bin ton, değerde ise yüzde 1,93 yükselişle 1 milyar 212 milyon dolar oldu.
İhkib Başkanı Tanrıverdi Açıklaması
İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, yaz saati uygulamasının kalıcı hale getirilmesi halinde saat farkının İngiltere ile 3'e, Almanya, Fransa ve İspanya gibi ülkelerle 2'ye çıkacağını, çalışma saatlerindeki uyumsuzluk makasının daha da açılacağını ve öğleden önceki mesaiyi tamamen kaybedeceklerini belirtti.
Konya'dan Filistin'e Yardım
Konya Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Derneğince temin edilen 3 tır yardım malzemesi, Filistinli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
Tekstil ve Sanayi Fuarları
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Fuardan genel ve detay görüntüler TAŞKENT (AA) – Orta Asya Tekstil Sanayi 10. Uluslararası Fuarı ile TextileExpo Uzbekistan-2016 13. Tekstil Ürünleri Fuarı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te başladı.
Özbekistan'da Tekstil ve Sanayi Fuarları
TAŞKENT (AA) – Orta Asya Tekstil Sanayi 10. Uluslararası Fuarı ile TextileExpo Uzbekistan-2016 13. Tekstil Ürünleri Fuarı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te başladı.
  • Uşak'ta "Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu" ProjesiAvrupa Birliği'nin (AB) finanse ettiği "Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi" hibe programı çerçevesinde Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen "Gençler mutlu yarınlar umutlu" projenin bilgilendirme toplantısı yapıldı.
  • Hobi İçin Başlayıp Meslek Sahibi OldularKayseri'de başlangıçta 3 olan branş sayısı zamanla 80'e çıkan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'na (KAYMEK) katılan kadınlar, hobi için yazıldıkları merkezde kendilerini geliştirerek aile bütçelerine katkı sağlamaya başladı.
  • Kadın El Emeği Eserleri SergilendiKayseri Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesindeki KAYMEK kurslarının yıl sonu sergisi açıldı.
  • Hazır Giyim Tasarımları Paris'te Görücüye ÇıkacakParis'te gerçekleştirecek moda fuarında, 14 Türk firması tasarımlarını tanıtacak.
  • Utso, İran İş Gezisi TamamlandıUşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) tarafından düzenlenen ve tekstil firmalarının temsilcilerinin katıldığı 4 günlük İran iş gezi programı tamamlandı.
  • Hazır Fabrika" Desteği Yatırımcıyı HeyecanlandırdıBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi· Cazi·be Merkezleri· Programı ve Yatırım ve Destek Hamlesi·" kapsamında sunulan hazır fabrika desteği yatırımcıyı heyecanlandırdı.
  • Bu Sektörlere Devlet Desteği GeliyorBaşbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'da açıkladığı yatırım ve teşvik paketine göre Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Van, Kars, Malatya ve Elazığ merkezli illerde desteklenecek sektörler belli oldu. Urfa'da yapı malzemeleri üretimi, mobilya, hayvancılık, meyvecilik, ayakkabıcılık, hazır giyim, kuru gıda ve turizm teşvik edilecek.
  • Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaSamsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tedbiren el konulan 13 şirkete kayyım atanmasını talep etti.
  • Yeni Teşvik Paketi Arsa ve Bina Yatırımcısını Motive Etti"Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayan yeni teşvik paketinin arsa ve bina yatırımı yapmak istemeyenleri de yatırım noktasında motive ettiğini belirtti.